למה לפרסם בגוגל?

גוגל, מנוע חיפוש, מנוע כלכלי, ויש אומרים המנוע של רשת האינטרנט, הבחירה הראשונה של הרוב המוחלט של הגולשים כשהם ניגשים לרשת.

עם קרוב לחמישים אלף עובדים ברחבי העולם, ועם ממוצע של קרוב לשישה מיליארד חיפושים גלובאליים ביום, מי שיודע לעבוד עם גוגל, יודע את טעמה של הצלחה עסקית.

פרסום נבון של העסק שלך, בין אם מדובר באתר עסקי או בחנות פיסית, יכול לחולל ניסים ברמה העסקית, ולהעלות את המחזור העסקי שלך בצורה אבסולוטית, למקסם את הפוטנציאל של העסק עד מעבר לציפיות.

 3 עקרונות בסיסיים להצלחת הפרסום בגוגלפרסום

כדי להצליח בעזרת פרסום בגוגל יש להבין את ההיגיון הבסיסי של הפרסום, ולמנף את הכלים הנגישים לנו בצורה מלאה:

  1. מחקר בסיסי – כלי המחקר של גוגל (כלי מילות המפתח, גוגל אנאליטיקס וכיו"ב) מאפשרים גישה למידע שאף כלי שיווקי אחרי לא מאפשר. כלים אלו מאפשרים יצירת אסטרטגיית פרסום יעילה ללא הוצאות מחקר, או בהוצאות מינימאליות.
  2. למידה ושיפור – הכלים של גוגל מאפשרים מעקב בזמן אמת אחרי ביצועי הפרסום, מה שמאפשר הבנה מהירה של יעילות הפרסום, ושיפור מערך הפרסום בהתאם לתגובת הקהל. במילים אחרות – ניתן להגיע למהלך הפרסום האולטימטיבי בזמן קצר, וכך לייצר תוצאות מעולות בהוצאה מינימאלית.
  3. עלות נמוכה – כל ערוץ פרסומי מגיע עם תווית מחיר, וסקירת עומק של שוק הפרסום והשיווק, באינטרנט ומחוצה לו, מציגה תמונה ברורה – השיווק בגוגל הוא בעלות מזערית, בייחוד ביחס לערוצי השיווק המתחרים, ועוד יותר כאשר מכניסים למשוואה את יעילות הפרסום בגוגל.

הסיכון : חוסר מוכנות להצלחה

הסכנה העיקרית בפרסום נבון (תוך שימוש בכלים הנ"ל) היא חוסר המוכנות של המפרסם לעמוד בכמות הלקוחות ההולכת וגדלה בקצב מהיר.

סכנה זו אולי נשמעת כ"צרות של עשירים", אך יש לקחת אותה ברצינות כחלק מהתוכנית העסקית-שיווקית, ולהבין כי בניית מותג הינה חלק חשוב בתהליך שיווק בריא, ובמידה ואינכם ערוכים להתמודד מול גל של פניות לעסק, יש לבחור בכמות החשיפה הנכונה

 

נכתב על-ידי יוסי זנה