קישורים יאבדו את ערכם במשך הזמן

בשנות ה-90, גוגל שינתה את שוק מנועי החיפוש באמצעות הערכת קישורים חיצוניים הפנים אל האתר, ולא בהסתמכות בלבד על התוכן. עדכונים כמו פנדה {עדכון תוכן} ופינגווין {עדכון קישורים} הראו כי קיים שינוי בחשיבות לכיוון התוכן.

השאלה שנשאלת היא האם קישורים נכנסים מאבדים את חשיבותם?

גוגל מבצעת פעולות שרק על מעט מהן אנו שומעים כמו, חיסול או מחיקת רשתות קישורים או אי התחשבות באתרי מאמרים. ישנן פעולות שגוגל מבצעת ועליהן אנו לא שומעים. אף מנהל אתר לא ירוץ לספר למדיה שגוגל תפס אותך מרמה או מנסה להסוות את תוצאות החיפוש גם אם שמך הוא מרק צוקרברג…

אחד מבכירי העובדים בגוגל, מאט קאטס אומר שנהפוך הוא, לקישורים כן יש ערך אך גוגל מחפש סימנים אחרים שהם תומכים ואינם מסתמכים על קישורים בלבד. זה אולי לא יקרה בקרוב אך ענק מנועי החיפוש- גוגל, יתנו משקל קטן יותר לקישורים. הסיבה היא שלא כי בעלי האתרים ומקדמי האתרים אינם מוכשרים לפזר קישורי ספאם, כי אם בגוגל כבר הגיעו למסקנה הנחרצת שקישורים הם לא המדד הטוב ביותר למתן ערך בדף האתר, אז מה כן? את הנקודה הזו הוא לא ציין..

 

 

 

 

החזון של מאט קאטס מגוגל

מאט קאטס מודה ומתוודה, כי עכשיו, הקישורים הם המדד הטוב והנכון ביותר עבור גוגל, אך הוא צופה, כי בעתיד גוגל יצליח להעמיד מדד טוב יותר מהקישורים.

 

מאמר זה נכתב על-ידי יוסי זנה