אחוז הקלקות

אחוז ההקלקות – CTR זהו המספר הסטטיסטי שנמדד באחוזים בקמפיין בגוגל שפועל על פי הנוסחה הבאה:

מספר ההקלקות בפועל, מספר החשיפות במודעה * 100 = אחוז ההקלקות. {CTR – Click To Rate}. על פי מדד אחוז ההקלקות אנו יכולים ללמוד על הקמפיינים שהם מוצלחים וכאלה שהם פחות טובים. ניתן לשפר את מילות המפתח שבתוכן בהתאם. כל מילת מפתח, מציגה אחוז הקלקות שונה. ישנה אפשרות לדעת אילו מילות מפתח ממירות יותר לקליקים. ישנם מקרים, בהם נשתמש בפרמטר אחוז ההקלקות בכדי לשלול מילות מפתח ולהסירן מן הקמפיין, בגלל אחוז הקלקות נמוך שמפריעים לקמפיין ליצור היסטוריה טובה.

הקלקות

איזה אחוז הקלקות נחשב לטוב?

בכל תחום, אחוז ההקלקות שונה נחשב טוב אבל זה מאוד אינדיבידואלי, הכל תלוי בכמה גורמים כמו כמות המפרסמים, התחרות ביניהם, איכות המודעות וכדומה אחוז הקלקות סביר, הינו מעל ל- 3%. שהשאיפה של כולנו היא לפרסם מילות מפתח באחוז הקלקות גבוה הרבה יותר לכיוון של 7% באמצעות מילות מפתח תחרותיות. יש מילות מפתח שהתחרות עליהן היא נמוכהביחס לשאר התחומים שבהם ניתן להגיע לאחוז הקלקות של 25%ו הפרמטר החשוב ביותר בקבלת איכות ציון גבוה. ככל שתהיינה לנו יותר הקלקות ולאורך זמן, כך יהיו סיכויים רבים שבאופן ישיר העלות של הקליק תהפוך להיות באופן אוטומטי נמוכה יותר.

כיצד ניתן לשפר את ההקלקות של מילות המפתח?

מודעה רלוונטית שלכם, תזכה לאחוזי הקלקה רבים. יש לפרסם בגוגל בתקציב גבוה כך שמילות המפתח שלכם יקבלו דירוג של ציון גבוה יותר באמצעות מערכת הפרסום של גוגל אדוורדס. פעולה זו, תגרום למשתמש להגיע אליכם לאתר, באמצעות תשלום גבוה יותר

 

נכתב על-ידי עודד בן סימון